Новини вищої освіти - facebook


Feed name: Новини вищої освіти - facebook

Retrieved title: Новини вищої освіти - Facebook Bridge, 10 item(s)
Андрей Черных posted: Mykyta Yevstifeiev Serhiy Shtovba не думаю, що...

Mykyta Yevstifeiev Serhiy Shtovba

не думаю, що ітиметься про 8 акредитацій. за моїми підтрахунками, приблизна кількість експертиз, які на нас очікують найближчими роками, становить ~1200-1300 процедур на навчальний рік. якщо пул експертів дійно становитиме 3000 осіб, кожен з них в середньому матиме бути задіяний 1 раз на навчальний рік.


Андрей Черных posted: Сергей Степаненко На мій погляд,...

Сергей Степаненко

На мій погляд, обговорення по суті не було - було декілька запитань після довгої доповіді С.Квіта о "благіх намірах".

В запитаннях було, на мій погляд, принциповим - порушення встановленої законом про вищу освіту (та й здоровим глуздом) послідовності підготовки документів -

...

по-перше, НАЗЯВО необхідно підготувати та затвердити "вимоги до системи забезпечення якості вищої освіти" (статті 16 та 18), а вже потім розробляти та подавати до МОН на затвердження "положення про акредитацію освітніх програм" та "положення про інституційну акредитацію".

Те, що ми бачимо зараз в проекті акредитації освітніх програм, це неупорядкована суміш вимог до внутрішньої системи забезпечення якості вищої освіти, положень порядку акредитації освітніх програм та елементів інституційної акредитації.

П. Квіт, на відміну від заст. міністра Ю.Рашкевича, не прореагував або не зрозумів цього😎

Показати більше...


Сергій Серкал posted: https://ukr.lb.ua/…/426782_akreditatsiya_osvitnih_program.h…ukr.lb.uaАкредитація...

https://ukr.lb.ua/…/426782_akreditatsiya_osvitnih_program.h…

ukr.lb.uaАкредитація освітніх програм: надбудова над порожнечеюМіністерство освіти і науки України запропонувало для громадського обговорення проект Положення про акредитацію освітніх програм, за якими здійснюється підгото....


Андрей Черных posted: Національне агентство із...

Світлина від Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти.Світлина від Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти.Світлина від Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти.Світлина від Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти.Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти22 год

Триває спільне засідання Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, Міністерства освіти і науки та Президії спілки ректорів вищих навчальних з...акладів України. Головна тема: обговорення проекту Положення «Про акредитацію освітніх програм». Впевнені, що такий формат дасть можливість врахувати позиції всіх зацікавлених сторін.

Показати більше...


Андрей Черных posted: - за рівнем “бакалавр”...

- за рівнем “бакалавр” передбачається збільшення обсягів замовлення за такими галузями знань, як “Освіта/Педагогіка”, “Математика та статистика”, “Механічна інженерія”, “Електрична інженерія”, “Автоматизація та приладобудування”, “Виробництво та технології”, “Аграрні науки та продовольство” та “Соціальна робота”. В той же час скорочуються обсяги підготовки за такими галузями знань як “Право” та “Публічне управління” - МЕРТ.


Андрей Черных posted: Потрібно повернути практику...

Потрібно повернути практику обрання деканів вченою радою ЗВО?


Андрей Черных posted: - за рівнем “магістр”...

- за рівнем “магістр” запропоновано зменшення обсягів прийомів майже за всіма галузями знань, крім “Воєнні науки, національна безпека, безпека державного кордону”, “Цивільна безпека”, “Публічне управління та адміністрування” - МЕРТ.


Андрей Черных posted: ОБГОВОРЕННЯ ПРОПОЗИЦІЙ ДО...

ОБГОВОРЕННЯ ПРОПОЗИЦІЙ ДО ЗАКОНОПРОЕКТУ ПРО ФАХОВУ ПЕРЕДВИЩУ ОСВІТУ

Є така пропозиція

Вилучити цю норму:

...

19) нормативи чисельності осіб, які навчаються, на одну посаду педагогічного працівника в закладах фахової передвищої освіти державної та комунальної форм власності, які знаходяться в статусі бюджетної установи або неприбуткового закладу освіти, запроваджуються з 1 січня 2022 року;

Яке обґрунтування?

Норма є відтермінованою, її упровадження визначається організаційно-правовим статусом закладу ФПО, визначено особливості форми власності

Показати більше...


Bulava Leonid posted: Цікаво подивитися на зустріч пп....

Цікаво подивитися на зустріч пп. Квіта і Винницького з ректорами (якщо буде трансляція). Бо те, що для одних зво може бути благом (прибираються конкуренти), для інших - межа банкрутства. Тому пропонував би зробити опитування:
1) Скільки %% освітніх програм ректори збираються закривати через те, що одна акредитація (реально біля $2000) робить їх нерентабельною.
2) Скільки з ректорів можуть сказати: "Грошей на одночасну акредитацію першої великої хвилі освітніх програм у мене немає. Беріть, де хочете (збирайте ...% від зарплати тощо).
3) Потрібно знати офіційну точку зору НАЗЯВО з приводу ПРИНЦИПІВ добору експертів-студентів для експертизи КОНКРЕТНОЇ освітньої програми. Це будуть студенти, які навчаються на аналогічній освітній програмі, чи на будь-якій?


Андрей Черных posted: Про дострокове припинення...

Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів

president.gov.uaУКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №303/2019 — Офіційне інтернет-представництво Президента УкраїниПро дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів